Je takmer nemožné nájsť človeka, ktorý je úplne spokojný so svojou váhou. Mnohí ľudia chcú byť štíhlejší, ďalší chcú byť svalnatejší, ale cesta k želanému výsledku je hrboľatá a zložitá. Zázračné riešenia samozrejme neexistujú, aj keď tipy na chudnutie sú dostupné v tisícoch publikácií na internete alebo v časopisoch o životnom štýle. V skutočnosti nás však k ideálnej hmotnosti môže doviesť oveľa zložitejší proces. Ide o detoxikačný program vrátane očisty pečene, ktorý nám pomôže nielen zbaviť sa nadváhy, ale aj zlepšiť stav nášho organizmu.

Úloha čistenia pečene v zdravotníctve

Jedným z našich najväčších orgánov je pečeň, ktorej hlavnou funkciou je detoxikácia organizmu. Ukladá tiež vitamíny, uvoľňuje energiu a dokonca ovplyvňuje imunitný systém.

Naša pečeň trpí najmä pri obezite, ktorá je dnes takmer národnou chorobou. Náš organizmus je zásobovaný nespočetným množstvom látok, ktoré by mal byť schopný vylúčiť, ale kvôli preťaženiu to nedokáže. Strava, konzumácia alkoholu a hromadenie liekov sú najčastejšími príčinami preťaženia pečene. Otázka znie, ako s tým môžeme niečo urobiť?

 

Ako funguje čistenie pečene

Keď sa povie čistenie pečene, nemusíme myslieť na žiadne sebapoškodzovanie. Všetko, čo musíte pri detoxe urobiť, je dbať na to, aby ste šetrili pečeň, ktorá môžeme prirovnať ku skutočnej továrni.

Stačí urobiť niekoľko zmien v jedálničku a účinky sa prejavia takmer okamžite. Mnoho ľudí si nemyslí, že by to mohla byť príčina ich neustálej únavy, ale môže to byť také jednoduché. Na začiatok by sme mali vylúčiť alkohol, pretože ten je pre pečeň najväčšou výzvou.

Súčasťou detoxikačnej kúry môže byť aj zelený čaj, ktorý je bohatý na antioxidanty a má výživné účinky. Samotná konzumácia zeleného čaju nepovedie k úspechu, ale môže k nemu významne prispieť. Často sa zaraďuje do tipov na chudnutie, ale jeho pozitívne účinky na organizmus sú oveľa významnejšie.

Pestrec mariánsky a jeho rôzne spôsoby použitia pri detoxikačnej kúre na očistu pečene.

Čo by mala obsahovať detoxikačná kúra

Okrem už spomínaného alkoholu sa treba vyhýbať aj fruktóze. Hoci hovoríme o prirodzených cukroch, ktoré sa nachádzajú v ovocí, pre našu pečeň tvoria skutočne ťažkú úlohu.

Fruktóza sa v tele premieňa a ukladá do tuku. Veľká časť z tohto procesu sa koná práve v pečeni(rovnako ako pri alkohole). Ak je fruktózy priveľa, pečeň sa jednoducho preťaží, čo môže viesť k poruchám funkcie pečene a metabolickým poruchám. Odporúča sa najmä konzumácia grapefruitu a červenej repy, pretože ich obsah vlákniny napomáha k správnej regenerácii pečene.

Môžu sa konzumovať v šalátoch alebo vo forme ovocných a zeleninových štiav. Spomedzi korenín sú čoraz obľúbenejšie kurkuma, ktorá je bohatá na zdravé tuky, a cesnak, ktorý má pozitívny vplyv na naše pečeňové enzýmy.

Pestrec mariánsky (ostropestrec) pomáha chrániť pečeň

Základnou zložkou väčšiny detoxikačných kúr na očistu pečene je bodliak známy ako pestrec mariánsky. Často sa spomína kvôli silibinínu, ktorý obsahuje. Tento enzým dokáže zastaviť odumieranie pečeňového tkaniva, a tým aj cirhózu pečene. Jeho pôsobenie napomáha regenerácii pečene. Okrem pečene má priaznivý vplyv aj na žlč, bylinu, ktorá je známa a používaná v tradičnej medicíne už po stáročia.

Prírodné rozpúšťadlo, voda

Kľúčovým prvkom detoxikačnej kúry je dostatočný príjem tekutín. Ten zohráva dôležitú úlohu pri zrýchľovaní metabolizmu a pomáha telu zbaviť sa prebytočných látok pri vylučovaní. Na podporu očisty pečene sa odporúča vypiť denne aspoň 2 litre čistej vody, ako aj zeleniny a ovocia s vysokým obsahom vody. Na prvý pohľad sa to môže zdať veľa, ale ak sa zamyslíte nad svojím denným príjmom tekutín (káva, polievky, sladké nápoje atď.), uvedomíte si, že je to len priemerné denné množstvo.

Odborná podpora uľahčuje prácu

Ako sme videli vyššie, očista pečene nie je zložitý proces, vyžaduje si len pozornosť, aby bola detoxikačná kúra úspešná. Svoje odhodlanie môžete podporiť čajom. Je však dôležité poznamenať, že kľúčový je presný výber ingrediencií.

Odporúča sa vybrať zmes, v ktorej sa bylinky navzájom posilňujú. S cieľom pomôcť vášmu tráveniu pracovať efektívnejšie a znížiť záťaž na pečeň vytvorili odborníci z Calendula Pharma kapsule Hepatosoul. Vďaka svojmu pestrému zloženiu poskytuje tento doplnok stravy účinnú pomoc pri ochrane pečene a udržiavaní jej optimálneho fungovania.

Ako začať

Ako sme už písali, existuje neobmedzené množstvo tipov na chudnutie, ako aj na čistenie pečene. Avšak poznať svoje telo, posúdiť svoj zdravotný stav a nezhoršovať existujúce ochorenia si vyžaduje lekársku konzultáciu.

Profesionálny personál kliniky Calendula je vám k dispozícii na konzultáciu, na základe ktorej môže prijať informované rozhodnutie o vhodnej očiste pečene alebo detoxikačnej kúre. Ak máte záujem nielen o reštart pečene, ale aj o celotelovú, bunkovú očistu, kontaktujte našich kolegov a opýtajte sa na naše programy Panchakarma!

Vážení pacienti!
Dovoľujeme si vás upozorniť, že naša klinika bude od 18. augusta do 3. septembra zatvorená.
Počas tohto obdobia nebudú naše služby dostupné. Stále sa s nami môžete spojiť telefonicky:

Köszönjük a feliratkozást!

Ďakujeme!
Vašu požiadavku na predbežnú rezerváciu sme úspešne zaznamenali!
Naši kolegovia vás budú čoskoro kontaktovať!